MTF

Florida Gold Cup Series

This entry system is for the Winter Games NZ AFP Freeski Big Air event only. Please note that the Halfpipe and Slopestyle are also FIS World Cups, so entry is managed by your national association (not via this entry system). Please email katie@wintergamesnz.kiwi for more information. Invitations and event schedules can be found at www.wintergamesnz.kiwi/athletes/freeskiing.
250 A/Pro
1st Daniel Baker Crittenden, KY
2nd Cameron Fasnacht Port Saint Lucie, FL
3rd Tristan Lane Deland, FL
4th James Weeks Fort Pierce, FL
5th Kylie Fasnacht Port St Lucie, FL
6th Joshua Guffey Bainbridge, GA
7th Jake Scott Menifee, CA
8th Jason Frank Eustis, FL
9th CHRISTOPHER A POOLE Richmond Hill, GA
51 (4-6) Stock
1st Brennon Harrison jacksonville, FL
2nd Seth Dennis Port St Lucie, FL
3rd Mikah Carpenter Freeport, IL
4th COLTEN SHIVES LAKE PLACID, FL
5th Carson Wood Zephyrhills, FL
6th JAKE ROBERTS CLEARWATER, FL
7th JADA CONNER HILLIARD, FL
8th KAYDEN ODELL VALRICO, FL
DNS MASON ARICO CENTER MORICHES, NY
65cc 7-11
1st Ivan Aldama Marathon, FL
2nd Logan Best North Port, FL
3rd Ryder Gwynn orlando, fl
4th Tyler Cole Auburndale, FL
5th Brandon Shaw Lubbock, TX
6th Colton Trouille lake park, GA
7th Chase Matott Palatka, FL
8th Nathan Jeffery Fort Walton , FL
9th Zane Spires newberry, FL
10th MARCO ANDRE JIMENEZ Doral, FL
11th Brandon Ma Orange City, FL
12th Brock Kreimeier DeBary, FL
13th Seth Shirley rockhill, SC
14th Leo Tucker East Dubuque, IL
15th KAYDEN GROVES FLORAL CITY, FL
16th William Jordan center moriches, NY
17th Tyler Willis Brooksville, FL
18th JAMES V CLISER Cape Coral, FL
19th Daxton Bennick Morganton, NC
20th MARK FINEIS Zionsville, IN
DNS Jordan Renfro Orlando, FL
DNS Joey Arico Center Moriches, NY
450 All (No A or Pro)
1st KEVIN G STEELE Deltona, FL
2nd Stephen Culleny nokomis, FL
3rd COLE HARLEY Riverview, FL
4th Jett Johnson Tallahassee, FL
5th Stephen Malec Riverview, FL
6th Allen Arnst Lady Lake, FL
7th Chandler Reese Jacksonville, FL
8th Freddy Guevara Clermont, FL
9th JUAN PABLO LUZZARDI Fort Pierce, FL
450 A/Pro
1st Daniel Baker Crittenden, KY
2nd Tristan Lane Deland, FL
3rd Jesse Wentland Elk River, MN
4th Joshua Guffey Bainbridge, GA
5th Michael Clarke Palm Harbor, FL
6th NATHANEAL ANDERSON FELLSMERE, FL
7th Dustin Jensen Fort Pierce, FL
7th Nathan Anderson Fellsmere, FL
8th Cameron Fasnacht Port Saint Lucie, FL
9th James Weeks Fort Pierce, FL
10th Jake Scott Menifee, CA
11th Kylie Fasnacht Port St Lucie, FL
12th JEREMIAS JOSE DURBALO Miami, FL
13th Logan Murphy swainsboro, GA
14th MATTHEW I CURIEL Sussex, NJ
250 All (no A or Pro
1st Nick Tomasunas Newaygo, MI
2nd John Murphy Lafayette, LA
3rd Perry Warren Plymouth, FL
4th Victor Gonzalez Albany, GA
5th Nikolas Bustamante Cairo, GA
6th Harrison Reese Spring, TX
7th Zachary Martin Newberry, FL
8th Sean Smith MATHER, CA
9th Cole Williams Starke, FL
10th Justin Maloy Jacksonville, FL
11th Cody Cody Holbrook ,
51cc 7-8 Stock
1st Tyler Mollet Port Saint Lucie, FL
2nd KYLER J RHOM Charlotte, NC
3rd Logan Mortberg Deltona, FL
4th KAI J BUERGE Summerville, SC
5th Emile Lacher Brooksville, FL
6th ZY FLOYD PLANT CITY, FL
7th William Tucker East Dubuque , IL
8th Colt Golembeski land o lakes, FL
9th TYLER E GOINS Plant City, FL
10th Gavyn Thurgood Mascotte, FL
11th CHRISTOPHER A MOODY Middleburg, FL
12th DIEGO ARBORIO MIAMI, FL
125 (12-16) no 85 or s.mini
1st COLTON A EIGENMANN Titusville, FL
2nd SETH BROWN Brooksville, FL
3rd Gage Linville Cordele, GA
4th Sean Haymaker London, KY
5th Theresa Lang Port richey, FL
6th Marc Gonzalez Land O Lakes, FL
7th Jeff Chambers Punta Gorda, FL
8th Christian Dresser Oviedo, FL
9th Cullin Park Clermont, FL
10th Ethan Hansford Conway, SC
11th JUAN URIOSTEGUI Cairo, GA
12th CHRISTOPHER W POST Port St Lucie, FL
13th NICHOLAS COLANNINO DENVER, NC
14th Tommy Rios Windermere, FL
15th Logan Doyle ,
16th Dalton Metzler Lake Worth, FL
17th Blair Howard belleview, FL
18th Nolen Huston Sanford , FL
19th Agustin arborio Miami, FL
51 (4-8) Stock Open
1st Tyler Mollet Port Saint Lucie, FL
2nd JONATHAN W GETZ Old Town, FL
3rd Logan Mortberg Deltona, FL
4th Mikah Carpenter Freeport, IL
5th CHRISTOPHER A MOODY Middleburg, FL
6th William Tucker East Dubuque , IL
7th TYLER E GOINS Plant City, FL
8th GAVYN J THURGOOD Mascotte, FL
9th COLTEN SHIVES LAKE PLACID, FL
10th Brennon Harrison jacksonville, FL
11th DIEGO ARBORIO MIAMI, FL
12th KAI J BUERGE Summerville, SC
13th KYLER J RHOM Charlotte, NC
14th Seth Dennis Port St Lucie, FL
15th ZY FLOYD PLANT CITY, FL
16th JAKE ROBERTS CLEARWATER, FL
17th THOMAS N NESMITH Forsyth, GA
Plus 25
1st Dustin Jensen Fort Pierce, FL
2nd JERRY J KOPOIAN Mulberry, FL
3rd Larry Partin , FL
4th Robby Renner Mulberry, FL
5th Dustin Solovitch Ridge Manor, FL
6th Jesse Dyer Booneville, AR
7th MARTIN O COX Riverview, FL
8th Jowan Boyd largo, FL
9th EMIL NACNAC Dallas, GA
Plus 30
1st Mike Stevenson Panama City Beach, FL
2nd Cory cone Powder Springs, GA
3rd Josh Hildebrand Palmetto, FL
4th STEVE A BINEGAR Celebration, FL
5th GUIDO SANTAGATI MIAMI, FL
6th LUIS BONINI Argentina,
7th DIEGO ARBORIO Riveiera Beach, FL
8th GUSTAVO FERNIGRINI Inverness, FL
9th MARTIN SERENELLI Riviera Beac, FL
10th Erwin Ziegler Inverness, FL
11th MARIANO BORTONI Miami Springs, FL
12th HERNAN VARELA Gainesville, FL
13th PABLO HOLGADO Riverview, FL
14th GEORGE FISCHER Miami, FL
15th EMIL NACNAC Bradenton, FL
16th GUSTALO BARDI Clermont, FL
17th LUIS ROMERO Caracas, OH
DNF Robert Onori Kissimmee, FL
DNF Freddy Guevara Clermont, FL
Plus 35
1st Mike Stevenson Panama City Beach, FL
2nd CLINTON F FRANK Celebration, FL
3rd Eric Parham Middleburg, FL
4th LUIS BONINI Caracas, OH
5th IVAN ZARAK Miami, FL
6th Robert Onori Kissimmee, FL
7th DIEGO ARBORIO MIAMI, FL
8th DAVID T BROWN Doral, FL
9th LUIS GUDINO Jacksonville, FL
10th HERNAN VARELA Miami, FL
11th MARK S SHIELDS Albany, GA
12th GUSTALO BARDI Royal Plm Bch, FL
13th Michael Worley Williamsburg, KY
Plus 40
1st Daniel zullo West Palm Beach, FL
2nd Kevin Cozadd Attalla, AL
3rd CLINTON F FRANK Belleview, FL
4th Eric Parham Middleburg, FL
5th Alan Livengood Belleview, FL
6th Chris Fasnacht Port St Lucie, FL
7th John Lowrey Tallahassee, FL
8th NATHANIEL INGRAM Miami, FL
9th IVAN ZARAK Tallahassee, FL
DNS DIEGO ARBORIO Royal Plm Bch, FL
Plus 45
1st Earl May Tallahassee, FL
2nd Daniel zullo West Palm Beach, FL
3rd John Sigismondi Brooksville, FL
4th Alan Livengood Belleview, FL
5th Don Collins Florence, MT
6th John Lowrey Tallahassee, FL
7th MARK S SHIELDS Tallahassee, FL
8th Michael Worley Williamsburg, KY
Plus 50
1st Earl May Tallahassee, FL
2nd John Sigismondi Brooksville, FL
3rd GIFFORD K QUAST Orange Park, FL
4th JAMES REESE Argentina,
5th Mark Thomas Gallipolis, OH
6th GUSTAVO FERNIGRINI Waycross, GA
7th SAM N NASRALLAH Melbourne Beach, FL
Plus 55
1st Steve Petty Waycross, GA
2nd SAM N NASRALLAH Orange Park, FL
3rd Mark Elliott Casselberry, FL
4th Mark Thomas Gallipolis, OH
Supermini 2 (13-16)
1st Tommy Rios Windermere, FL
2nd Wristin Grigg Asheville, NC
3rd Jazzmyn Canfield Deltona, FL
4th NICHOLAS IGO BROOKLYN, MS
5th CESAR MALDONANDO SPRING, TX
6th Brad Williams mustang, OK
85 (12-13)
1st Hunter Layton Culloden, GA
2nd JACK H CHAMBERS Auburndale, FL
2nd Jack Chambers Auburndale, FL
3rd Chase Prince petersburg, TN
4th Crockett Myers Albany, GA
5th Katie Benson delmar, DE
6th CODY S RUSSELL Clermont, FL
7th DUSTIN V SALTER Sarasota, FL
8th LUIS BERNARDO Cairo, GA
9th Tyler Hilton port richey , fl
10th Ben Collins squamish, BC
11th BLAIZE OSTEEN Waycross, GA
12th ETHAN LAWRENCE BLACKSHEAR, GA
13th Daniel Scott Denver, NC
14th Mason Hronec Summerfield, FL
DNF Caleb Groves Floral City, Fl
Mini Sr. (12-15)
1st Cole Bradford brandon, FL
2nd Hunter Layton Culloden, GA
3rd Chase Prince petersburg, TN
4th Jack Chambers Auburndale, FL
4th JACK H CHAMBERS Auburndale, FL
5th Gael Ruiz Del Campo cairo, GA
6th Daniel Scott Denver, NC
7th NICHOLAS IGO BROOKLYN, MS
8th MATTHEW CEMOVIC BRAMPTON, ON
85cc Jr. Mini 9-13
1st NICHOLAS D ROMANO Bayside, NY
2nd Chase Prince petersburg, TN
3rd Cole Bradford brandon, FL
4th Crockett Myers Albany, GA
5th Hunter Layton Culloden, GA
6th Gael Ruiz Del Campo cairo, GA
7th Evan Ferry Largo, FL
8th Matti Jorgensen Pompano Beach, FL
9th Hamden Hudson Danville, VA
10th Garyson Smith Cumming, GA
11th Michael McLing Wetumpka, AL
12th Ayden Shive Dade City, FL
13th DAKOTA A ALDREDGE Newnan, GA
14th Trent Starling panama city , FL
15th Trip Rexroat Appling, GA
16th Ragan Cochran Macon, GA
17th Rosue Hernandez ,
18th Josh Clark Maxville, FL
19th Caleb Groves Floral City, Fl
20th CODY S RUSSELL Clermont, FL
21st Colin Dellarco ,
22nd Tyler Hilton port richey , fl
23rd DUSTIN V SALTER Sarasota, FL
24th Tyler Davenport Gainesville, GA
25th Joseph Holzapfel Monroe, NY
26th LUIS BERNARDO Cairo, GA
27th Ben Collins squamish, BC
28th Gaelle Gasque Cairo, GA
29th Hayzley Freeman Yulee , FL
30th Ryan Gardner San Diego, CA
31st WYATT LOVELAND Indiantown, FL
32nd Daniel Scott Denver, NC
33rd JESSICA JEFFERY Orlando, FL
DNF Layton fasnacht Fort Pierce, FL
Did you go?
Yes
When: 10/15/16 - 10/16/16 (13 months ago)
Where:cxxcsdfds Gatorback Cycle Park
22998 NW 46th Ave
Alachua, FL 32615
Get Directions
Series:
Florida Gold Cup Series
Redbull Dunlop Factory Connection Moto Playground Under Armour PowerBar Under Armour DC Shoes FMF Kicker EVS-Sport Ethika
© 2017 Millsaps Training Facility   All Rights Reserved.   Sign In
MTF on Facebook
MTF on Instagram
MTF on Hookit