MTF

Southern Classic Championship Series

This entry system is for the Winter Games NZ AFP Freeski Big Air event only. Please note that the Halfpipe and Slopestyle are also FIS World Cups, so entry is managed by your national association (not via this entry system). Please email katie@wintergamesnz.kiwi for more information. Invitations and event schedules can be found at www.wintergamesnz.kiwi/athletes/freeskiing.
450 A
1st Kobe Heffner Cumming, GA
2nd Ramyller Alves Coconut Creek, FL
3rd Jared Lesher Ball Ground, GA
4th Gabe Gutierres stow, MA
5th Michael Clarke ,
6th Keith Tucker Cairo, GA
7th Benjamin Lee Madisonville, TN
8th Ryan Hall New Albany, MS
9th Stephen Nicholas Danville, KY
10th Christopher Poole Richmond Hill, GA
11th Justin Rodbell Prince Frederick, MD
250 A
1st Ramyller Alves Coconut Creek, FL
2nd Jared Lesher Ball Ground, GA
3rd Ryan Hall New Albany, MS
4th Connor Worthen Warner Robins, GA
5th Christopher Poole Richmond Hill, GA
6th Gabe Gutierres stow, MA
7th Justin Rodbell Prince Frederick, MD
51cc 4-6 Shaft
1st Trigger Osbahr Lagrange, GA
2nd Jackson McCarty Bogart, GA
3rd HUNTER NESMITH FORYSTH, GA
4th SCOUT OSBAHR LAGRANGE, GA
51 (4-6) Limited
1st Carter Clay Okeechobee, FL
2nd BRAYDAN COMERFORD LAUDERDALE LAKES, FL
3rd Trigger Osbahr Lagrange, GA
4th Jackson McCarty Bogart, GA
5th RYDER RICH MC RAE, GA
DNS Tatum michales Asheville, NC
125 (12-16) B/C
1st Jackson Gray Forsyth, GA
2nd Camron Kalass Bristol, IN
3rd Mason Humphrey Atlanta, GA
4th Jack Beeland Lizella, GA
250 C JR 12-17
1st Rylan Smith Sharpsburg, GA
2nd Colton hemmings Social Circle, GA
65 Open 7-11
1st Drew Adams chattanooga, TN
2nd William Mercure Fayetteville, GA
3rd Kai Buerge Summerville, SC
4th BRANDON COMERFORD FORT LAUDERDALE, GA
51cc (4-6) Shifter
1st Carter Clay Okeechobee, FL
2nd Trigger Osbahr Lagrange, GA
51cc Open (4-8) (limited)
1st Wyatt Bass Cleveland, GA
2nd Jonathan Getz Old Town, FL
3rd LANDON GIBSON PEACHTREE CITY, GA
4th Carter Clay Okeechobee, FL
5th BRAYDAN COMERFORD LAUDERDALE LAKES, FL
DNS Tatum michales Asheville, NC
Schoolboy 1 (12-16) B/C
1st Nate Thrasher Livingston, TN
2nd Jackson Gray Forsyth, GA
3rd Jack Beeland Lizella, GA
4th Mason Humphrey Atlanta, GA
Supermini 2 (13-16)
1st Nate Thrasher Livingston, TN
2nd Ethan Burkhart Aiken, SC
85cc Open (11-14)
1st Garyson Smith Cumming, GA
250 2 StrokOpen FREE 2 Classes
1st Jackson Gray Forsyth, GA
2nd Jack Beeland Lizella, GA
3rd Mason Humphrey Atlanta, GA
DNS Cora Leonhardt Knoxville, GA
51 (7-8) Limited
1st Wyatt Bass Cleveland, GA
2nd LANDON GIBSON PEACHTREE CITY, GA
3rd JONATHEN GEORGE FLOWERY BRANCH, GA
Sr. 55+
1st Joey Wilson Georgetown, IN
51cc 6-7 Limited
1st Carter Clay Okeechobee, FL
2nd JONATHEN GEORGE FLOWERY BRANCH, GA
3rd MATTHEW BASWELL BARNESVILLE, GA
4th RYDER RICH MC RAE, GA
65 7-9
1st Drew Adams chattanooga, TN
2nd Kai Buerge Summerville, SC
3rd Wyatt Bass Cleveland, GA
4th Jonathan Getz Old Town, FL
5th BRANDON COMERFORD FORT LAUDERDALE, GA
6th LANDON GIBSON PEACHTREE CITY, GA
25+
1st Andrew Matusek Franklin, GA
2nd Benjamin Lee Madisonville, TN
250 B
1st LUKE NEESE JAMESTOWN, NC
2nd Blake Ashley Conyers, GA
3rd Cristopher Torres Cairo, GA
4th Camron Mitchell Dallas, GA
5th Tristan lewis Locust Grove, GA
30+
1st Andrew Matusek Franklin, GA
2nd Michael Sisemore Byron, GA
3rd MARK WALDELE LIZELLA, GA
4th Justin Terry Cottondale, AL
5th JUSTIN VANDERWERFF MACON, GA
DNQ Ben Harris Musella, GA
Open B
1st LUKE NEESE JAMESTOWN, NC
2nd Tristan lewis Locust Grove, GA
Schoolboy 2 (12-17) B/C
1st LUKE NEESE JAMESTOWN, NC
2nd Blake Ashley Conyers, GA
3rd Cristopher Torres Cairo, GA
4th Camron Mitchell Dallas, GA
5th Jack Beeland Lizella, GA
DNS Rylan Smith Sharpsburg, GA
35+
1st MARK WALDELE LIZELLA, GA
2nd Selby Holler Andalusia, AL
3rd JUSTIN VANDERWERFF MACON, GA
4th Joey Hargrove Duncanville, AL
DNQ Richard York Sharpsburg, GA
DNQ Ben Harris Musella, GA
40+
1st Selby Holler Andalusia, AL
2nd Joey Hargrove Duncanville, AL
3rd Jon Mann Solsberry, IN
4th CHRIS FAIRCLOTH MACON, GA
45+
1st Jon Mann Solsberry, IN
2nd Ben Harris Musella, GA
3rd CHRIS FAIRCLOTH MACON, GA
4th BENJAMIN BERKNER MACON, GA
50+
1st Ben Harris Musella, GA
2nd Sam Marshall Albuquerque, NM
3rd Richard York Sharpsburg, GA
College (14-24) Sportsman
1st Connor Worthen Warner Robins, GA
2nd Cora Leonhardt Knoxville, GA
Women (14+)
1st Cora Leonhardt Knoxville, GA
Supermini 1 (12-15)
1st Nate Thrasher Livingston, TN
2nd Ethan Burkhart Aiken, SC
250 C
1st Rylan Smith Sharpsburg, GA
2nd JOHN REZENDE HOMESTEAD, FL
3rd WILLIAM LANE GARFIELD, GA
4th Colton hemmings Social Circle, GA
5th Levi Spears Pine Mountain, GA
Open C
1st Colton hemmings Social Circle, GA
2nd JOHN REZENDE HOMESTEAD, FL
3rd WILLIAM LANE GARFIELD, GA
4th Levi Spears Pine Mountain, GA
5th Brandon Causey Byron, GA
6th GREG PETERSON LITHONIA, GA
85cc (9-12)
1st Garyson Smith Cumming, GA
2nd Drew Adams chattanooga, TN
3rd William Mercure Fayetteville, GA
4th Chase stuckey Peachtree City, GA
Mini Sr 1 (12-13)
1st Chase stuckey Peachtree City, GA
2nd Caden Shubert Zebulon, GA
3rd BRANNON HOOPER WILLIAMSON, GA
Mini Sr 2 (12-14)
1st BRANNON HOOPER WILLIAMSON, GA
2nd Caden Shubert Zebulon, GA
Did you go?
Yes
When: 9/10/17 (41 days ago)
Where:cxxcsdfds Echeconne Mx
Virginia Ave NE
Harriman, TN 37748
Get Directions
Series:
Southern Classic Championship Series
Last Year's Event:
Southern Classic Championship Series - Round 3
Redbull Dunlop Factory Connection Moto Playground Under Armour PowerBar Under Armour DC Shoes FMF Kicker EVS-Sport Ethika
© 2017 Millsaps Training Facility   All Rights Reserved.   Sign In
MTF on Facebook
MTF on Instagram
MTF on Hookit